/“Ventspils” meklēs spārnus Hanzā
Foto: Jānis Līgats

“Ventspils” meklēs spārnus Hanzā

Virslīgas 12. kārtas vienīgajā mačā Rīgā tiksies komandas, kas uzvaras garšu nav izjutušas trīs mačus pēc kārtas – “Metta” un “Ventspils”.

Tēlaini sakot, kurzemnieki pēdējā laikā atrodas brīvajā kritienā. Ja turnīra tabulā tas vēl nav tik jūtams, ieņemot 5. vietu, tad rezultātu ziņā punktus ventspilnieki trīs mačus pēc kārtas ir zaudējuši pret lejasgala vienībām – “Liepāju” (1:1), “Spartaku” (3:4) un “Jelgavu” (1:1). Skaidrs, ka šādi turpinot, drīz vien pati “Ventspils” jau būs lejasgala komanda. Vajadzīgo pacēlumu vienībai nedeva arī Dejana Vukičeviča atkāpšanās, un arī galvenā trenera pienākumu izpildītājs Igors Kļosovs uz uzvaru takas komandu neatgrieza, spēlējot neizšķirti ar jelgavniekiem.

Līdz šim “Ventspils” pierādījusi, ka tā māk spēlēt uzbrukumā, tikai reizi maču noslēdzot “uz nulles”, bet kopumā guvusi 14 vārtus. Sastāvā ir arī viens no turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem nigērietis Tosins Aijeguns, kuram 5 vārti šajā sezonā.

Tomēr gana sekmīgais uzbrukums nav palīdzējis izcīnīt vairāk par trim uzvarām, jo tikai divreiz izdevies atstāt savus vārtus neskartus. Šīs abas spēles pret “RFS” un tieši mettiešiem noslēdzās ar 2:0.
“Metta” šogad rādījusi zobus gandrīz visos mačos, divreiz arī tika pie panākumiem, taču tas nav devis neko vairāk par 9. vietu turnīra tabulā. Tuvu punktam “Metta” bija arī pagājušajā mačā pret “Rigu”. Minūti pēc tam, kad klubs nonāca iedzinējos, Tamirlans Džamalutdinovs pēc soda sitiena raidīja bumbu vārtu virzienā, un tā, nevienu neskārusi, veiksmīgi ielidoja vārtu tīklā. Pretinieku spiedienu gan studenti neizturēja, un jau mača kompensācijas laikā ielaida otros vārtus un zaudēja ar 1:2.

Gaidāmo maču diskvalifikācijas dēļ būs jāizlaiž diviem mettiešiem – Rendijam Šibasam, Ņikitam Kovaļonokam, savukārt “Ventspils” rindās sarkanās kartītes dēļ nevarēs spēlēt Ingars Sarmis Stuglis.

Kad? 12. maijā, 18.00
Kur? Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā