/Vizītkarte: Bombardēšanas reinkarnācija

Vizītkarte: Bombardēšanas reinkarnācija

Alekseja Višņakova vārds Latvijas futbolā nav svešs jau pusotru desmitgadi. Pirms 13 gadiem viņš sevi virslīgā pieteica kā rezultatīvu un reaktīvu malējo pussargu, ilgus gadus ir spēlējis Latvijas izlasē, kā arī mazliet ir izmēģinājis spēkus ārzemju klubos. Tomēr Aleksejam ir jau 34 gadi, un varēja šķist, ka viņa karjera jau iet uz norietu, bet tā vietā futbolists aizvada savu rezultatīvāko sezonu kopš 2009. gada. Šosezon Latvijas virslīgā Aleksejs ar 8 gūtiem vārtiem dala bombardieru saraksta 1. vietu, kā arī ir izsaukts uz Latvijas izlasi.

Pirmie vārti
Savus pirmos vārtus Latvijas virslīgā A. Višņakovs guva 2001. gada 11. maijā čempionāta 7. kārtā. FK “Skonto” togad futbolistu bija izīrējis virslīgā spēlējošajai “Audai”, kuras 3:0 uzvarā pār “PFK/Daugavu” Aleksejs guva mača otros vārtus.
Pieticīgajai “Audai” šī sezona nebija pilnīgi bezcerīga. Komanda uzvarēja 5 spēlēs un 28 kārtās izcīnīja 17 punktus, ar ko tomēr nepietika, lai izvairītos no pēdējās vietas virslīgā un izkrišanas uz pirmo līgu.

Debija izlasē
Pēc trim gadiem Aleksejs sagaidīja debiju Latvijas izlasē. Viņam 2005. gada sezona bija individuāli sekmīga – gūti 7 vārti, un 12. oktobrī Višņakovs “Dragao” stadionā 21 gada vecumā devās laukumā Latvijas valstsvienības spēlē pret Portugāli.

Pats es toreiz vēl biju jauns spēlētājs. Tā bija viena no pirmajām manām spēlēm valstsvienībā. Kā jauniņais, Portugālē uzreiz sajutu to, cik stipri viņu komandu mīl vietējie līdzjutēji, kas nāk laicīgi uz tribīnēm un atbalsta savu komandu visas spēles garumā. Protams, arī pati atmosfēra toreiz mačā man personīgi bija īpaša – liels stadions, mēs spēlējam ar zvaigznēm utt.

Ārzemju posms
Līdz 2008. gadam Aleksejs Višņakovs spīdēja “Skonto” sastāvā, tiesa, vairs īsti nespīdēja pats Rīgas klubs, ko 2005. gadā pirmoreiz jaunāko laiku Latvijas futbola vēsturē no valsts čempiona troņa nostūma “Liepājas metalurgs”. Tad trīs gadus pēc kārtas virslīgā triumfēja “Ventspils”, 2009. gadā – vēlreiz “Metalurgs”, bet skontieši titulu atguva 2010. gadā.
Višņakovs tajā sezonā jau spēlēja “Ventspilī”, uz kurieni pārcēlās dzeltenzilo vēsturiskajā 2009. gada sezonā, kad kurzemnieki mūsu valsts futbola vēstures grāmatā ierakstīja vēl vienu spožu lappusi – dalību Eiropas līgas grupu turnīrā.
Višņakovs piedalījās trijos no šiem mačiem – divreiz pret Berlīnes “Hertha” un vienreiz pret Nīderlandes “Heerenveen”.

Polija un citas valstis
Leģionāra gaitās pussargs ir spēlējis Polijas augstākajā līgā Krakovas “Cracovia” un Lodzas “Widzew” sastāvā. Sākotnēji spēlētājs pat pievienojās Krievijas premjerlīgas klubam Naļčikas “Spartak”, tomēr tur ilgi neuzkavējās, jo vienības jaunais galvenais treneris Latvijas futbolista pakalpojumos nebija ieinteresēts.
Spēlēšanai Krakovā sekoja Kaļiņingradas “Baltika” posms, bet pēc neilgas pauzes Jūrmalas “Spartakā” arī Lodzas un Kišiņevas “Zimbru” pieredze, kas beidzās Moldovas kluba finansiālo grūtību dēļ.

Otrā jaunība
Latvijas čempionātā Aleksejs atgriezās 2015. gadā savā dzimtajā “Skonto”, bet pēc kluba faktiskās likvidēšanas divas sezonas aizvadīja “RFS”.
Šogad Višņakovs pievienojās Jūrmalas “Spartakam”, kur nedaudz spēlēja jau pirms pieciem gadiem. Nomināli tas varētu šķist solis uz augšu karjerā, tomēr, zinot jūrmalnieku neordināro un nestabilo situāciju ar regulārajām treneru un spēlētāju maiņām, vairāk izskatījās, ka šis ir solis pretī karjeras finišam.
Tā vietā Aleksejs priecē līdzjutējus ar iespaidīgu sniegumu sezonas startā, un arī izsaukšana uz Latvijas izlasi allaž ir augsts spēlētāja novērtējums.

Aleksejs Višņakovs
Dzimis 1984. gada 3. februārī Rīgā
Augums 173 centimetri
Pozīcija pussargs
Karjera “Skonto”, “Auda”, “Ventspils”, “Cracovia” (Polija), “Baltika” (Krievija), “Spartaks”, “Widzew Lodz” (Polija), “Zimbru” (Moldova), “RFS”.

Alekseja Višņakova vārti virslīgā

GadsKlubsVārtiSpēles
2018. “Spartaks”10
2017.“RFS”225
2016.“RFS”225
2015.“Skonto”320
2014.
2013.“Spartaks”14
2012.
2011.
2010.“Ventspils”618
2009.“Ventspils”922
2008.“Skonto”1
2007.“Skonto”7 
2006.“Skonto”8 
2005.“Skonto”7 
2004.“Skonto”3 
2003.“Skonto”4 
2002.“Auda”1